Jak správně připravit tuňáka
Steaky tuňáka z obou stran osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Opečeme z obou stran v grilovací pánvi tak, aby zůstal středně propečený. Na každý steak položíme plátek bylinkového másla, přendáme na talíř, přikryjeme alobalem a necháme krátce odpočinout.
Archiv
Jak připravit tuňáka na pánvi
Postup přípravy
Tuňáka pokapeme olivovým olejem z obou stran a rozetřeme, poté osolíme a opeříme. Necháme 30 minut odležet v chladu. Na olivovém oleji opékáme tuňáka z každé strany asi 2-4 minuty, podle toho, jak ho chceme mít upraveného. Nejlepší je kolem 3 minut (uvnitř zůstane ještě trošku růžový).
ArchivPodobné
Jak připravit tuňáka v troubě
Jak na toNejprve rozehřejte troubu na 205 stupňů C.Tuňáka nakrájejte na steaky o tloušťce 2-3 cm.Pokapte steaky olivovým olejem a osolte a opepřete podle chuti.Připravte si pekáč, vyložte ho pečicím papírem a položte na něj tuňáka.Dejte do trouby a pečte asi 10-12 minut, dokud není tuňák uvnitř růžový.
Jak nejlépe připravit steak z tuňáka
Tuňáka pomažeme olivovým olejem, opepříme, osolíme a vložíme na rozpálenou pánev na 2/3 plamen. Pro zachování šťavnatosti jej neopékáme déle než 90 vteřin z každé strany. Po tepelné úpravě ihned servírujeme, maso velmi rychle chladne.
Co se hodí k tuňákovi
Hodit se k němu bude i holandská omáčka a vyzkoušet můžete i variantu s paprikami, olivami a špenátem nebo cuketou. Překvapí a potěší nasládlá kombinace grilovaného tuňáka s kuskusem, ananasem a červenou řepou.
Jak poznat zkaženého tuňáka
Pokud je ryba zkažená,mění barvu a zapáchá, zákazník ji vyhodí. V tomto případě je zmatený, pokud je ryba cítit, přece nemůže být s takhle úžasnou barvou zkažená, to by přece bylo vidět. Je to nebezpečné zejména proto,že se tento prémiový tuňák často konzumuje v syrovém stavu.
Jaké koření na tuňáka
Komplikované nemá být ani dochucení – tuňák si vystačí jen s trochou mořské soli, pepřem a olejem, pro vůni je možné sáhnout ještě po bylince, například tymiánu, víc ale netřeba. Maso tuňáka je totiž plné chutí samo o sobě.
Kdy solit tuňáka
Potřete steaky olejem a ochutíte pepřem asi hodinu předem při pokojové teplotě jako u klasického steaku. Pak ho osolíte hrubozrnnou solí, ideálně maldonskou (mořská sůl typická pyramidovými měkkými krystaly a oblíbená šéfkuchaři) a grilujete asi minutu z každé strany na plně rozžhaveném grilu ideálně na dřevěném uhlí.
Jak dlouho se peče tuňák
Postup přípravy receptu
Do již připravené marinády vložíme omytého, osoleného a opepřeného tuňáka a marinujeme ho asi 30 minut. Mezitím si důkladně vymažeme pekáček tukem a potom do něj tuňáka opatrně vložíme i s vrstvou marinády a dáme ho do trouby. Pečeme ho asi 60 minut při 150°C.
Jak často jíst tuňáka
Jak často si tuňáka dávat Konzervu kvalitního tuňáka si můžete do sého jídelníčku zařadit klidne 1–2x do týdne.
Jak udělat pomazánku z tuňáka
Tuňáka z konzervy i s nálevem smícháme s pomazánkovým máslem. Přidáme na jemno pokrájená vajíčka a cibuli, dochutíme obyčejnou hořčicí podle vlastní chuti, pepřem a pokapeme pár kapkami citrónové šťávy. Vymícháme a necháme odstát v chladu.
Jak casto se může jíst tuňák
Jak často si tuňáka dávat Konzervu kvalitního tuňáka si můžete do sého jídelníčku zařadit klidne 1–2x do týdne.
Jak dlouho vydrží tuňák
Správně vyrobené sterilované rybí konzervy – sardinky, tuňák, šproty, sledě apod. – vydrží neomezeně dlouho. Je to proto, že se sterilují již uzavřené konzervy a všechno živé, všechny patogenní látky v nich jsou tak zničeny. Uvnitř konzervy nic, co by "pracovalo", není.
Jak dochutit tuňáka
Na přípravu tuňáka se zpravidla vždy používá minutková úprava nebo ho lze podávat syrový v podobě tataráku. Dochucení je rovněž velmi snadnou záležitostí, protože maso je samo o sobě vynikající a poměrně výrazné. Lze si proto vystačit pouze se solí, pepřem a kvalitním olejem.
Jak ochutit tuňáka z konzervy
Nejjednodušší pomazánka
Tuňáka z konzervy scedíme. Promícháme s majonézou. Dochutíme solí a bílým pepřem. Namažeme na veku, můžeme přidat podle chuti řapíkatý celer, vařené a na plátky pokrájené…
Co s čerstvým tuňákem
Čerstvý tuňák je nepostradatelnou součástí orientální, zejména japonské kuchyně, kde se zpracovává na mnoho způsobů. Nejčastěji se používá syrový v podobě sushi a sashimi nebo tataráku, marinovaný se přidává do sendvičů. Lze ho rovněž smažit, grilovat, dusit, péct i udit.
Proč nejíst tuňáka v konzervě
Nicméně konzervovaný tuňák obsahuje rtuť, která může poškodit nervový systém a mozek ještě nevyvinutého plodu i malých dětí. Vyšší množství rtuti může být jedovaté, odborníci však nevědí přesně, jak velké množství rtuti způsobuje zdravotní problémy.
Co s olejem z tuňáka
Jasným adeptem na třídění je olej z rybích konzerv. Sardinky, sledě, makrely, tuňák a všechny další rybky v konzervě v oleji přímo plavou. Do těstovin, salátu nebo do pomazánky je ovšem mnohem lepší použít čerstvý, kvalitní olej, a ten z konzervy vyhodit. Samozřejmě do správné popelnice – do olejové.
Co dát na tuňákovou pomazánku
Použijte plátek sýra, výkroj ředkvičky, snítku kopru, kousek sušeného rajčete nebo je posypte jarní cibulkou. Chuť tuňákové pomazánky skvěle doplní také ozdoba v podobě plátky olivy nebo kapary.
Jak se pozná zkažený tuňák
Pokud je ryba zkažená,mění barvu a zapáchá, zákazník ji vyhodí. V tomto případě je zmatený, pokud je ryba cítit, přece nemůže být s takhle úžasnou barvou zkažená, to by přece bylo vidět. Je to nebezpečné zejména proto,že se tento prémiový tuňák často konzumuje v syrovém stavu.
Jak casto se muze jíst tuňák
Jak často si tuňáka dávat Konzervu kvalitního tuňáka si můžete do sého jídelníčku zařadit klidne 1–2x do týdne.
Jak se jí tuňák
Těstovinový salát s tuňákem
Těstoviny uvaříme ve slané vodě. V míse smícháme s tuňákem, jogurtem a majonézou; přidáme na kostičky nakrájenou cibuli. Podáváme vychlazené s pečivem.
Jak připravit tuňáka z konzervy
Z konzervy odlijeme olivový olej a tuňáka vložíme na pánev k cibuli a česneku. Mícháme, dokud tuňák nezezlátne. Přidáme koření, sůl, pepř a promícháme. Smažíme, dokud není tuňák dobře prohřátý, cca 3 – 5 minut.
Jak se dělá tuňáková pomazánka
Tuňáka dejte do misky, přidejte citronovou šťávu, cibulku nasekanou najemno, lučinu a tvaroh. Dle chuti přidejte lžíci nebo dvě hrubozrnné hořčice. Osolte a opepřete. Dobře promíchejte, až vznikne hladká pomazánka.
Co na rychlý oběd
13 receptů na rychlý oběd do půl hodiny!Italská zeleninová polévka.Zapečený chléb se špenátem a sýrem.Tortilly s grilovanou zeleninou, hovězím masem a kozím sýrem.Snadný těstovinový salát.Bulgur s pečenou zeleninou.Bramboráčky s glazovanými žampiony a cibulíPizza z arabského chleba.Tortilla s kuřecím masem a zeleninou.